Müşteri Yönetimi

Müşterilerinizin bilgilerini tek ekran üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Müşteri Yönetimi Sayfasında

  • Şirketinizdeki müşterilerinizin bilgilerini kaydedebilirsiniz.

  • Müşterilerinizin geçmişte yapılan işlerini görüntüleyebilirsiniz.

  • Müşterilerinizin geçmiş borç veya tahsilat durumunu kontrol edebilirsiniz.

Müşteri Yönetimi sayfasında kurumun tüm müşterilerini görüntüleyebilir ayrıca kurumunuza yeni müşteri ekleyebilir ve müşterileriniz hakkında genel bilgilere ulaşabilirsiniz. Arama kutusundan müşterilerinizi şirket adı, yetkili kişi adı, telefon numarası ve e-posta gibi kriterlerde arama veya filtreleme yapabilirsiniz.

Müşteri Listesi

Şirketinizdeki müşterinizin ve merkez firmaları görüntüleyebilir ve müşteri bilgilerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda müşterilerinizin adının yer aldığı satırdaki “İşlem Yap” butonuna tıklayarak hızlıca iş kaydı oluşturabilir ve müşterilerinizin bilgilerini güncelleyebilirsiniz.

Müşteri Detay Ekranı

Müşterilerinizin adının yer aldığı satırdaki “İşlem Yap” butonuna tıklayarak müşteri detayları sayfasına geçebilirsiniz.

Bu sayfada müşterilerinizin kişisel bilgilerini, tahsilat bilgilerini, borç bilgilerini, açılan iş kayıtlarını, müşterinizin cihazlarını, ajanda, bakım anlaşma bilgilerini ve tekliflerini görüntüleyebilirsiniz.

Aynı zamanda;

  • İşleri kapanmamış veya ücreti alınmamış kayıtları görüntüleyebilirsiniz.

  • Müşterinizin cihazlarını listeleyebilir, garantisi bitip bitmediğini görüntüleyebilirsiniz. Ek olarak cihazlara yapılan işlemlerin ne olduğunu kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Müşteri Sil: Müşterinizin tüm bilgilerini siler.

Yeni Kayıt: Müşteri seçerek kayıt ekranına gider.

Müşteri Bilgilerini Düzelt: Müşteri bilgilerini güncellemek için kullanılır.

Müşteri Oluşturma

“Bireysel Ekle”, “Firma Ekle” veya “Tedarikçi Ekle” butonlarından ilgili olana tıklayarak müşteri kaydı oluşturabilirsiniz. Ayrıca “Müşterileri Excel ile İçe Aktar” butonu ile müşterilerinizi toplu olarak Servis Pozitif’e aktarabilir ve müşteri listesini Excel formatında indirebilirsiniz.

İlgili ekle butonuna tıklanıldığında müşteri oluştur sayfası açılır ve gerekli bilgiler doldurularak “Kaydet” butonuna basılır. Böylece yeni müşteri eklenmiş olur. (Firma Bilgisi, Ad Soyad ve Cep Telefonu alanları zorunlu yazılması gereken alanlardır.)


Last updated